HTML

Női Teljesség

A női létforma csodálatos, különleges értékekkel bír, melyeket felismerve önmagunkba egy új világ kezdődhet. Egy olyan világ, amelyben megéljük azt, akik vagyunk, megvalósítjuk szívünk vágyait és szeretettel-szerelemmel öleljük körül a világot.

Friss topikok

Linkblog

A női teljesség csodái

2010.06.30. 11:03 npozsgai

Az Örömöt keresem a szenvedésben...és egy kis boldogságpszichológia:)

Címkék: öröm életmód életvezetés kineziológia hozzáállás lélekemelő életszemlélet családállítás életjavító tippek személyiség integrációs tréning örömforrások boldogságpszichológia genetikai öröklődés transzgenerációs epigenetikus kineziológia

Lukács Anna leveléből idéznék, mert olyan szemléletet tükröz, ami valóban az egészség és boldogság felé visz:

"Örömmel olvastam az írásod. Én is hoztam egy tudatos döntést az elmúlt napokban. Az örömet keresem a "szenvedésben". Megpróbálom megragadni az "örömteli pillanatokat", észrevenni a jó dolgokat, ami talán enyhülést hoz majd, segít megismerni Önmagamat azáltal, hogy az Örömként megélt pillanatokat, mint egy puzzle összerakom, így idővel kialakul majd a teljes kép, és "lerakom a piramisom alapjait", amelyre építhetek. Így az Öröm felismerése, számomra a személyiség fejlődésem egyik általam elképzelt lehetséges módja."

Igen, az egyik legfontosabb kulcs a lelki egyensúlyhoz a HOZZÁÁLLÁS

A magam részéről azt vallom, hogy az életünkben vannak nehézségek, próbatételek, kihívások, melyeket rajtunk áll, hogy milyen szívvel- milyen lelkülettel fogadunk. A hozzáállásunk meg fogja határozni, hogy mennyit fogunk szenvedni az adott élethelyzetben, ami lehet kétségkívül rossz, mégis van olyan ember, aki megerősödik általa és van olyan ember, aki teljességgel megrogyik benne.

A fő különbség egyrészről a genetikában keresendő, azonban még a kutatások szerint is maximum 50%-ra tehető annak a mértéke, hogy az öröklött gének mennyiben határozzák meg a boldogságtudatunkat, az életben való boldogulásunkat. Tehát nem foghatjuk teljes mértékben "örömtelenségünket", szenvedéseinket a genetikára sem.

Akkor miből adódik a fennmaradó 50%?

A boldogságpszichológiai kutatások 40%-ban határozták meg a hozzáállási tényezőket és 10%-ban a tanult viselkedési mintáinkat.

A hozzáállásunk rajtunk múlik, bármelyik pillanatban változtathatunk, fordíthatunk rajta - és az is igaz, hogy bármelyik irányba. Az egyik percről a másikra képesek vagyunk negatív érzelmi örvénybe kerülni, de a fordítottja is igaz, ugyanennyi idő alatt képesek vagyunk magunkat érzelmileg kihúzni a csávából.

A tanult viselkedési mintáinkat, berögzült szokásainkkal egyetemben, változtathatjuk, átírhatjuk és új programmintákra cserélhetjük... immár saját tudatos választásunk szerint. Ehhez lehet külső segítségre szükségünk, egy-egy oldás, családállítás, személyiség integrációs tréning hatékony segítség lehet.

Mint kineziológus és a saját tapasztalataim alapján is elmondhatom, hogy mind a három tényezőt, tehát a generációsan öröklődött mintát, a hozzáállási tényezőket és a viselkedési mintáinkat is MEG LEHET VÁLTOZTATNI!

Ha csak abból indulok, ki hogy valaki nem veszi igénybe a generációs minták oldásának lehetőségeit (ld pl. Transzgenerációs Epigenetikus Kineziológia), akkor is ott van legalább 40%, amiben képes, vagy képessé teheti magát arra, hogy örömteli és boldogságfókuszú életet élhessen. 40% tehát mindenképpen az egyén saját hatáskörén belül, külső segítség bevonása nélkül, úgymond önerőből is rendelkezésre áll az élet jobbá tételére. Ennek kulcsa: a LÁTÁSMÓD, az a szemlélet, amivel az életünk eseményeire tekintünk és legfőképpen az a gondolatsor, amit konklúzióként levonunk az adott esemény kapcsán.

*** A változtatásban, az örömfókuszú életszemlélet kialakításában segít az Öröm Hónap során megjelent írás és videóanyag-gyűjtemény, melyeket innen érheted el:

ÖrömSorozat Gyűjtőoldala, ingyenes önfejlesztési lehetősége>>>

***

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://noiteljesseg.blog.hu/api/trackback/id/tr132698217

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása