HTML

Női Teljesség

A női létforma csodálatos, különleges értékekkel bír, melyeket felismerve önmagunkba egy új világ kezdődhet. Egy olyan világ, amelyben megéljük azt, akik vagyunk, megvalósítjuk szívünk vágyait és szeretettel-szerelemmel öleljük körül a világot.

Friss topikok

Linkblog

A női teljesség csodái

2010.01.25. 13:24 npozsgai

Te melyik agyféltekéddel látod a világot?

Címkék: agyféltekék ingyenes önképzés agyfélteke dominancia

[caption id="attachment_3180" align="alignleft" width="163" caption="Te hogy látod, melyik irányba forog?"]Te hogy látod, melyik irányba forog?[/caption]

Egy kedves ismerősömtől kaptam mailben ezt az animációt és hozzá az alábbi levelet. Érdekes kísérlet, egy próbát és egy kis agytornát megér:)

Ha a hölgyet az óra járásával megegyező irányba látod forogni, akkor a jobb agyféltekédet használod.
Ha a hölgyet az óra járásával ellentétes irányba látod forogni, akkor a bal agyféltekédet használod.
Néhány ember képes arra, hogy mindkét irányt felismerje, de a legtöbben csak egyféleképpen tudják nézni.

Lássuk, hogy képes vagy-e megfordítani a forgás irányt, váltogatva az agyféltekéid között.
MINDKÉT IRÁNY LEHETSÉGES!

Ez a prezentáció azt mutatja be, hogy az agy két különböző fele különböző gondolkodásmódért felelős.
A következő táblázat mutatja be a két agyfélteke gondolkodásbeli különbségeit:

Bal agyfélteke:
  • Logikus
  • Következetes
  • Racionális
  • Analitikus
  • Objektív
  • Részletekre koncentráló

Jobb agyfélteke:

  • Véletlenszerű
  • Intuitív
  • Holisztikus
  • Összefoglaló gondolkodásmód
  • Szubjektív
  • Egészre koncentráló

A legtöbb személy valamelyik fajta gondolkodásmódot előnyben részesíti a kettő közül. Néhányan közülünk azonban képesek egyenlő módon használni mindkét agyféltekéjüket. Általánosságban az mondható el, hogy az iskolában jobbára a bal agyféltekés gondolkodásmód a jellemző, míg a jobb agyféltekés
aktivitás háttérbe szorul. A bal agyféltekés, relatív tantárgyak a logikus gondolkodásra, analízisre és pontosságra fókuszálnak. A jobb agyféltekés tantárgyak, a másik véglet, az esztétikára, érzésekre, és kreativitásra összpontosítanak.

***

Kiegészítés:

"Hámori József agykutató, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke az Indexnek elmondta, bár a jellemzők leírása helyes a cikkben és a grafikus teszt látványos ugyan, nem alkalmas arra, hogy eldöntse, melyik agyfélteke domináns. „Ráadásul ezek a tulajdonságok nagyban keverednek. Természetesen vannak alapvető jellemzők, hogy a domináns bal agyféltekéjű ember logikusabban gondolkozik, a jobbos pedig kreatívabb. A domináns jobbos egyébként igen ritka” – magyarázott.

Az interneten rengeteg szöveges teszt található, amelyek állítják, a kérdéssor kitöltőjéről meg tudják állapítani, melyik agyféltekéje a domináns. Hámori József szerint a biztos megállapításhoz komolyabb vizsgálat szükséges. „A kísérleti alany magasra tett kézzel, folyamatosan beszél. Ekkor a kísérletvezető kis mennyiségű, speciális altatót fecskendez az agyi artériába, ami a bal féltekét pár percre elaltatja. Ha abbahagyja a beszédet az alany, és jobb keze lehanyatlik, akkor bal féltekéje a domináns. Ha továbbra is beszél, akkor a jobb” – mondta a neurobiológus agykutató. A jobb félteke ugyanis az esetek 95 százalékában nem tud beszélni, nem érti a beszédet. Ezért nevezik néma vagy kisebb féltekének. Kérdésünkre, hogy akkor miért látják néhány óramutató járásával egyező irányban, mások ellentétesen mozogni az alakot, azt válaszolta, hogy látásbeli különbözőség áll a háttérben." / index.hu

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://noiteljesseg.blog.hu/api/trackback/id/tr202698142

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása