Teremtés alatt elsősorban azt a kreatív, alkotó megnyilvánulást értem, mely segítségével olyan dolgokat hívunk életre vagy hozunk létre melyek korábban nem voltak jelen megfogható szinten az életünkben. A teremtő módszereken, melyekről bőven találunk manapság irodalmat a könyvesboltokban, érthetünk belső lelki programozást, de ide kapcsolhatjuk a pozitív programozást és magát az Agykontroll módszerét is.
Az elménknek van egy olyan önprogramozó működése, mely szerint bármit amire gondolunk azt az elménk igyekszik megvalósítani az életünkben. Minél többször gondolunk valamire, annál nagyobb a valószínűsége, hogy az az esemény megtörténik, vagy például találkozunk azzal, akire gondoltunk. Az elme amolyan szolgai módon végrehajtja mindazt, amit a tudatunk (akár tudatos, akár tudatalatti vagy tudatfeletti szintekről) számára feladatként ad, azaz beprogramoz.
Materialista vagy éppenséggel szkeptikus hozzáállással is elfogadható az önbeteljesítő jóslat ereje, melyet tudományos alapokon is bizonyítottak már több ízben is. Akár az önbeteljesítő jóslatról, tudati programozásról vagy éppenséggel divatos szóhasználattal élve "bevonzásról", "teremtésről" , "az univerzumtól rendelésről" van szó, valami tényleg működik.
Az ezoterikus irodalom arról beszél, hogyan válhatunk Isten társteremtőjévé, hogyan kell átmennünk a különböző kisebb teremtési próbákon, melyek során megtanulunk felelősséggel és a következményekre való tekintettel teremteni gondolataink, érzéseink, szavaink és tetteink által.
A magam részéről a teremtő erő alatt elsősorban kreatív, alkotó erőt értek, mely segítségével változást hozunk létre önmagunkban, a fizikai környezetünkben, az embertársainkkal való kapcsolatainkban. A változás lehet egy új helyzet létrehozása, egy vállalkozás alapítása, egy könyv megírása, egy kapcsolat építése-fenntartása, de akár mindezek rombolása, pusztítása is. A teremtő /létrehozó erőnk által képesek vagyunk pozitív és negatív irányú változásokat eszközölni világunkban.
A felelős és tudatos teremtés alatt én azt értem, hogy megtanulunk a negatív teremtéseinkért felelősséget vállalni, következményeiket csökkenteni és amit lehet megtenni azért, hogy teremtéseink pozitív kihatásúak legyenek ránk, embertársaink és a föld egésze szempontjából.
Heinisch Mónikát idézném itt, mert számomra nagyon szimpatikus az ő megfogalmazása:
"Spirituális és materialista beállítottságú emberek egyaránt hihetnek a tudat önprogramozó erejében. A különbség talán abban rejlik a két tábor között, hogy a hívő embert a felsőbb hatalom felé, a materialista embert a tudomány felé érzett alázat készteti önmérsékletre a nagy „teremtésben”. Az alázatos ember ismeri fizikai-lelki-szellemi korlátait, így tudja, hogy nem lehet teremtő, legfeljebb termékenyen használhatja fel a lelki-szellemi erejét és kreativitását. Ezt megteheti, és kötelessége is megtenni, hiszen a negatív önprogramozással nemcsak a saját életét, hanem mások életét is megkeserítheti, vagy akár tönkre is teheti."
A teremtő erő megnyilvánulásait elsősorban aktív, férfias princípiumnak tekintették az elmúlt évezredekben. Magát a teremtést a Teremtőhöz kapcsolták és egy magasabb jelentésű tartam kapcsolódott hozzá. Az emberi "teremtések" cselekvő természetűek és nem tudnak olyat létrehozni, ami valamilyen formában már ne lenne jelen. A teremtéseinkkel fogékonnyá válunk valamire, ami a már létező világból nekünk hiányzik,amire vágyunk vagy éppenséggel, amitől nagyon félünk, rettegünk, amit elkerülünk. Tehát az emberi teremtés kapcsán egyaránt jó kifejezések a "bevonzás" és a "termékennyé válás".
Mindazonáltal a teremtő erő kapcsán egy másik megközelítésre is szeretném felhívni a figyelmeteket a női teremtő erő kapcsán. A női teremtés lényege megmutatja a teremtő folyamatok lényegét. Az ember befogad egy ideát, egy életmagot és azzal megfogan, kihordja, érleli-gondozza, világra segíti majd táplálja, óvja és védi mindaddig, amíg olyannyira megerősödik, hogy már önmaga is képes létezni.
Az új évezred teremtése az új energiában való teremtés számomra még a Kisherceg felelősségvállaló teremtéséről szól:
"A virágom... felelős vagyok érte. Hiszen olyan gyönge! És olyan gyanútlan. Egyebe sincs, mint négy semmi kis tövise, hogy a világtól védekezzék."
A teremtő erőnk, nekünk nőknek több dologtól függ, melyek közül csak az egyik a női erőforrásainkkal való élni tudás vagy a reális énkép és az alázatos hozzáállás, a célmegvalósító képességünk...